Vai viss jaunais ir inovācija un vai jebkura inovācija ir lietojama?

Pirms 18 gadiem es rakstīju maģistra darbu par tēmu Inovācijas. Tas bija izaicinājums, jo tajos lakos termins Inovācija nebija pazīstams un bibliotēkā bija pieejama tikai viena grāmata par šo tēmu. Līdz ar to bija jābūt radošai un informāciju meklēju citu valstu bibliotēkās un publikācijās. Tomēr risks attaisnojās un saņēmu augstu vērtējumu maģistra darbam un aizraujošu motivāciju un zināšanas, kuras pielietot praktiskajā darba pieredzē strādājot ar inovatīviem risinājumiem un to lietojamību.

Tagad Inovācija ir ierasts termins un to lieto gandrīz visās dzīves sfērās un norisēs, kad tiek prezentēts kaut kas jauns. Mēs pie šī termina esam pieraduši un tas vairs nebiedē ar neziņu par tā nozīmi. Tomēr inovatīvi procesi un produkti ir tie, kuru lietojamību ir jāpārbauda īpaši uzmanīgi. Inovācijas veiksmes atslēga ir tajā, ka lietotājs spēj to uztvert un lietot intuitīvi. Te talkā nāk lietojamības testi visās produkta izstrādes stadijās un jo agrāk sāksiet testus, jo labāk. 

Bet vai viss jaunais ir inovācija?

Ja mēs tirgū nopērkam ko jaunu un aiznesam to mājās, lai vieglāk risinātu kādu mūsu ikdienas vajadzību, tas, šķietami, varētu tikt saukts par mūsu mājas dzīves procesa inovāciju. Vai iegādāto priekšmetu mēs varam saukt par inovāciju?

Inovācija ir radošā darba process un rezultāts. Tā rezultējas būtiski uzlabotā procesā vai materiālā konceptā, kas būtiski uzlabo, atvieglo vai pārveido esošo. Inovācija dod iespēju sasniegt lielāku efektivitāti vai rast risinājumu līdz šim neatrisinātai vajadzībai. Inovācijai jābūt pavairojamai un piemērojamai tirgū, radot jaunus vai par esošajiem būtiski labākus procesus vai izgudrojumus.

Ir daudz veidu, kā inovēt, un nav tādu uzņēmumu, kuros Inovācijas nav iespējamas.

Inovāciju var veikt un īstenot gandrīz visos biznesa procesos un ciklos.

Inovācijas atšķiras pēc to ietekmes uz tirgu un tehnoloģijas attīstības, sākot no uzlabojošām Inovācijām (jauni dzērienu un ēdienu veidi, iepakojumi un citi) līdz pat Inovācijām, kas radikāli maina tirgus viedokli par ierasto lietu kārtību un veido jaunus tirgus (internets, mobilie telefoni, roboti, droni un citi).

Lai sāktu Inovācijas procesu, jums ir jāsaprot, ka inovācija ir nepieciešama un rezultāts atsvērs Inovācijas procesā ieguldīto laiku. Pareizi vadīta Inovācijas procesa rezultāts nekad nav “0”, tas vienmēr veicina augstāku efektivitāti vai jaunu produktu radīšanu.

Inovācijas procesu uzņēmumā var vadīt uzņēmuma darbinieki vai speciālistus var piesaistīt kā ārpakalpojumu. Tomēr ārpakalpojuma sniedzējiem būs jārunā ar jūsu uzņēmuma darbiniekiem un jāsaprot uzņēmuma darbības nianses, lai sasniegtu vislabākos Inovācijas procesa rezultātus. Bet tas ir tā vērts, jo rezultāts ir augstāka efektivitāte.

Creatiwe palīdzēs izvērtēt jaunā produkta lietojamību. Piesakieties lietoamības testam!

Dalīties:

Vairāk stāstu

Raksti mums

Atbildēt